KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13385287
*
nr 1338 5287
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Kvinna i folkdräkt. Omkring 1900, ej signerad. Olja på duk, uppfodrad duk, 22x18 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 juli 2020
kl 20:18:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/7 22:07:41
1
700 kr
27/7 18:38:01
2
800 kr
27/7 18:58:22
1
1.100 kr
27/7 20:13:22
3
1.100 kr
27/7 20:13:22
1
1.100 kr (Budbetjänt)
27/7 20:13:39
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad kvinna i folkdräkt olja olja på duk oljemålning oljemålningar uppfodrad duk
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
nr 1338 5287
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Kvinna i folkdräkt. Omkring 1900, ej signerad. Olja på duk, uppfodrad duk, 22x18 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 juli 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/7 22:07:41 | 1 | 700 kr |
27/7 18:38:01 | 2 | 800 kr |
27/7 18:58:22 | 1 | 1.100 kr |
27/7 20:13:22 | 3 | 1.100 kr |
27/7 20:13:22 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
27/7 20:13:39 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad kvinna i folkdräkt olja olja på duk oljemålning oljemålningar uppfodrad duk
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37